2016 Scout Orienteering Championships
Tilden Regional Park
Date: (Sun.) Oct. 9, 2016
Location: Berkeley, CA
Event Director: - 925.934.6567
Course Setter: Steve Harrison
Type: B; 24th annual Championships and Scout-O for all scout levels
Event Write-Up
By
Thank you to our many volunteers, who worked so hard to make the event a success. Here is a list of the principal volunteers. There were many more folks who jumped in to help on an ad-hoc basis—sorry, I could not record all their names—and we thank them too!!
- Pre-Registration: Gavin Wyatt-Mair (C), Jay Hann
- Set/Vet Scout Courses: Steve Harrison (C), David Harrison
- Set/Vet BAOC Courses: Gavin Wyatt-Mair (C), Jay Hann
- Maps: Bob Cooley
- Scout Packets Distribution: Gavin Wyatt-Mair (C), Jay Hann, Vicki Woolworth
- Set Up: Gavin Wyatt-Mair (C), Jay Hann, Vicki Woolworth, Gary Carpenter
- Start: Steve Harrison (C)
- Awards: Nick Corsano, Gavin Wyatt-Mair
- Scout Results: Jay Hann (C)
- BAOC Results: Jeff Lanam (C)
- Instruction: Bill Straka, Barbara Straka
- BAOC Registration: Steve Haas (C), Marguerite Fa-Kaji
- Scout E-Punch: Rosemary Johnson (C), Jeff Lanam, Jay Hann
- BAOC E-Punch: Jeff Lanam (C), Rosemary Johnson, Mark Blair
- Scout Pickup: Steve Harrison (C), Gavin Wyatt-Mair, Jay Hann
- BAOC Pickup: Theo Verhoeven (C), Peter Graube, Matej Å ebo
- Food: Vicki Woolworth (C), Barbara Straka, Gavin Wyatt-Mair
- Scout Packets: Nina Wyatt-Mair
- Awards & Patches: Nina Wyatt-Mair
- Medals: Malcolm Wyatt-Mair
- Permit: Gavin Wyatt-Mair
- Website: Chuck Spalding
- Insurance: Marina Keating
Results
2016 Scout Orienteering Championships
Tilden Regional Park
Berkeley, CA
Sunday, October 9, 2016
Overall Troop Scores
Morning Troop Scores
Morning Individual Scores
Morning Individual Results (results by course)
Overall Troop Scores
Pl Unit AM PM Total 1 Troop 24 Berkeley 780 594 1374 2 Troop 101 Newark 647 552 1199 3 Troop 226 Walnut Creek 491 378 869 4 Troop 7012 Vallejo 444 340 784 4 GS Troop 31765 and 33426 431 353 784 6 Pack 43 Santa Clara 279 416 695 7 Troop 905 Dublin 638 0 638 8 Troop 37 Los Altos 338 264 602 9 Troop 216 Alamo 434 152 586 10 Troop 186 Newark 551 0 551 10 Pack 1776 San Ramon 551 0 551 12 Troop 112 Fremont 527 0 527 13 Troop 876 Hayward 120 365 485 14 Troop 237 Orinda 479 0 479 15 Troop 805 Danville 454 0 454 16 Troop 273 Union City 399 0 399 17 Troop 386 Carmichael 397 0 397 18 GS Troop 33230 Fremont 387 0 387 19 Pack 703/Troop 726 Castro 383 0 383 20 GS Troop 31535 San Ramon 373 0 373 21 GS Troop 20124 Vallejo 120 252 372 22 Troop 874 San Ramon 288 0 288 23 Troop 256 Pacifica 286 0 286 23 Pack 53 Alamo 286 0 286 25 Pack 815 Danville 280 0 280 26 Troop 234 0 264 0 264 27 GS Troop 33251 Cresta Bla 255 0 255 28 Troop 2 Alameda 240 0 240 28 J GS Troop 31365 Danville 240 0 240 28 GS Troop 20157 American C 240 0 240 31 GS Troop 30528 Castro Vly 220 0 220 32 Troop 104 El Cerrito 150 0 150 33 Troop 73 Novato 143 0 143 33 Troop 508 Saratoga 143 0 143 33 GS Troop 32325 Novato 143 0 143 36 GS Troop 30189 Kensington 139 0 139 37 Troop 62 American Canyon 128 0 128 38 GS Troop 33532 Berkeley 125 0 125 39 Troop 66 Davis 124 0 124 40 Troop 302 Walnut Creek 120 0 120 40 GS Troop 30310 Livermore 120 0 120
Morning Troop Scores
Pl Unit Total  1  Troop 24 Berkeley 780  2  Troop 101 Newark  647  3  Troop 905 Dublin 638  4  Pack 1776 San Ramon 551  4  Troop 186 Newark  551  6  Troop 112 Fremont 527  7  Troop 226 Walnut Creek  491  8  Troop 237 Orinda  479  9  Troop 805 Danville  454 10  Troop 7012 Vallejo  444 11  Troop 216 Alamo 434 12  GS Troop 31765 and 33426 431 13  Troop 273 Union City  399 14  Troop 386 Carmichael  397 15  GS Troop 33230 Fremont  387 16  Pack 703/Troop 726 383 17  GS Troop 31535 San Ramon 373 18  Troop 37 Los Altos  338 19  Troop 874 San Ramon 288 20  Pack 53 Alamo 286 20  Troop 256 Pacifica  286 22  Pack 815 Danville 280 23  Pack 43 Santa Clara 279 24  Troop 234 0 264 25  GS Troop 33251 Cresta Bla 255 26  GS Troop 20157 American C 240 26  J GS Troop 31365 Danville 240 26  Troop 2 Alameda 240 29  GS Troop 30528 Castro Vly 220 30  Troop 104 El Cerrito  150 31  GS Troop 32325 Novato 143 31  Troop 508 Saratoga  143 31  Troop 73 Novato 143 34  GS Troop 30189 Kensington 139 35  Troop 62 American Canyon 128 36  GS Troop 33532 Berkeley 125 37  Troop 66 Davis  124 38  GS Troop 20124 Vallejo 120 38  GS Troop 30310 Livermore 120 38  Troop 302 Walnut Creek  120 38  Troop 876 Hayward 120
Morning Individual Results
Course 1 – White (1.9 km, 50 m climb, 12 controls)
Pl  Group  Time  Name(s) 1 Troop 905 Dublin  32:48  Pranav Garigipati  Aleks Margarian  Arya Venkatesh 2 GS Troop 31765 & 33426 Pied 35:30  Skye Yeh  Gianna Yan  Julia Banuelos  Tyler Knapp 3 GS Troop 31765 & 33426 Pied 39:58  Coral Yeh  Zoe Beisner  Margaret Connors 4 Troop 24 Berkeley 41:31  Sam Ingham  Otto Freeman 5 Troop 216 Alamo 42:30  Aneesh Pendyala  Jeremy Kemmerer  Cameron Pitzak  Adult 3 6 Troop 905 Dublin  46:22  Sidharth Anand  Max Dehnert 7 Pack 43 Santa Clara 47:13  Neil Butler  Andy Littlefield  Mike Butler (advisor) 8 Troop 234 0 48:31  Russell Kolm  Asa Smyrl  Becket Erickson  Calvin Chen 9 Troop 101 Newark  49:36  Anthony Dang  Emmanuel Ngbemeneh 10 GS Troop 30189 Kensington 51:27  Nora Thompson  Audrey Abt 11 Troop 112 Fremont 51:45  Paul Chong  Anthony Kungo 12 Pack 815 Danville 53:27  Karel Koran  Sakat Earni  Martin Koran (adult leader)  Shankar Earni (adult leader) 13 Pack 43 Santa Clara 54:02  Alex Wetmore  Sam Heffner  Brad Wetmore (advisor)  Jeremy Heffner (advisor) 14 Pack 1776 San Ramon 55:04  Jacob Dagen  Joshua Dagen 15 Troop 112 Fremont 55:17  Jakob Vangbo  Chris Cha 16 Troop 24 Berkeley 56:06  Lyell Nesbit  Jacob Saeteurn 17 Troop 7012 Vallejo  57:31  CJ Halter  Aidan Schultz  Braven Star-Clevenger  Juan Mendoza  Paul Mugerwa  Adult 1 18 GS Troop 33230 Fremont  1:00:06  Angela de Anda  Joline Heaveilin 19 Pack 1776 San Ramon 1:00:56  Shlok Acharya  Luke Britton  Rahul Chamarajanagar 20 Pack 1776 San Ramon 1:01:52  Ethan Hayatdavoudi  Nathan Li 21 GS Troop 33230 Fremont  1:01:56  Emily de Anda  Gabriel Hwang  Brooke Shade 22 GS Troop 33230 Fremont  1:02:05  Jennifer Macy  Madeline Hwang 23 Troop 62 American Canyon  1:02:14  Keagon  Ian  Kyle  Josaih  TJ v 24 Pack 1776 San Ramon 1:02:15  Krishna Kumar  Nidhay Mahavadi 25 GS Troop 33251 Cresta Blanc 1:02:22  Sierra Aasen  Isabella Clark  Adult: Cassie Ross 26 Troop 112 Fremont 1:03:13  Jacob Smith  Ray Edwards 27 GS Troop 33251 Cresta Blanc 1:03:29  Catti Giordanengo  Emily Cash  Carlee Drummond  Adult: Shila Davis 28 GS Troop 31535 San Ramon 1:03:44  Katrina Lee  Eva Maciukiewicz 29 Troop 905 Dublin  1:03:55  Aaditya Punnamraju  Gaurav Agawam  Vraj Patel 30 Troop 112 Fremont 1:04:56  Daren Tang  Yanis Lee 31 Troop 386 Carmichael  1:05:11  Lucas Melcher  David Mahoney 32 GS Troop 31535 San Ramon 1:05:20  Kimi DeBarger-Gestring  Kelissia Harper 33 GS Troop 33532 Berkeley & A 1:05:26  Annabella Feldman  Anna Coleman  Lily Gidlund  Soline Loelfleur  Willow Dey 34 GS Troop 31765 & 33426 Pied 1:05:49  Sabrina Olliphant  Carolina Romanczuk  Sonja tenGrotenhuis 35 Troop 66 Davis  1:06:28  Scott Clark  Luke De Simone  Tommy Walker 36 Troop 234 0 1:08:00  Alessandro Paolieri  Jared Korpus  Tony Paolieri 37 GS Troop 31535 San Ramon 1:09:01  Kylie Hayatdavoudi  Mahika Gupta 38 GS Troop 20157 American Can 1:13:20  Ananya Sriram  Sarah Satake  Kaylani Page 39 GS Troop 30310 Livermore  1:15:42  Jaymie Helm  Grace Baker  Shelby Bowman  Adult 1 40 Troop 2 Alameda 1:22:07  Ian Muchiri  Ryan Liu  Steven Ayarra  Kenji Saulsbury  Adult 1 41 Troop 302 Walnut Creek  1:22:17  Spencer Johnson  Spencer Cottrell  Thomas Farmer  Jeffrey Farmer 42 Troop 2 Alameda 1:23:12  Roman Sykes  James Burke  Alex Wills  Hugh Saulsbury  Adult 2 43 Troop 386 Carmichael  1:26:30  Ryan Good  Brenden Cahall 44 Pack 703/Troop 726 Castro V 1:28:35  Elias Rees  Bentlyy Kreitzer  Logan Yang  Luc Zhang  Adult 1 45 Troop 112 Fremont 1:32:49  James Schultz  Andrew Macy 46 Troop 112 Fremont 1:32:54  Jaxon Orluck  Jacob Zima 47 J GS Troop 31365 Danville 1:34:54  Annie  Summer  Ashlyn  Julia  Adult 1  Adult 2 48 J GS Troop 31365 Danville 1:34:55  Elizabeth  Julia  Ellie  Adult 3  Adult 4  Adult 5 49 Pack 703/Troop 726 Castro V 1:37:56  David Bull  Joseph Gitonga  Rogelio Diaz  Adult 2  Adult 3 50 Troop 874 San Ramon 1:42:35  Zackary Innamorati  Bishop Marquez 51 Troop 186 Newark  1:52:52  William  Jayden 52 Troop 186 Newark  2:01:53  Henry  Hayden  Andy 53 GS Troop 20157 American Can 2:12:35  Emily Satake  Meghan Dang Pack 1776 San Ramon  MSP  Dhanesh Saravanaraj  Samuel Blakeney
Course 2 – Yellow (2.4 km, 80 m climb, 13 controls)
Pl  Group  Time  Name(s) 1 Troop 386 Carmichael  1:02:48  Josh Roberts  Kaden Johnson  Stephen Blodgett 2 Troop 104 El Cerrito  1:04:02  Ryan Thompson  Will Flowers  Adult 1 3 Troop 237 Orinda  1:11:10  Adam Brudzinski  Geo Bottene 4 Troop 256 Pacifica  1:20:14  Liam Milby  Victor Hsiao  Connor Murphy  Adult 1 5 Troop 226 Walnut Creek  1:25:02  Logan Sommerville  Aidan Sunbury 6 Troop 508 Saratoga  1:26:57  Amay Tripathi  Pranay Tiru  Adult 1 7 Troop 73 Novato 1:27:18  Garrett Farber  Greg Farber* 8 GS Troop 32325 Novato 1:27:20  Betany Farber 9 Pack 703/Troop 726 Castro V 1:30:45  Aaron Bull  Jacob Bull  Adult 4 10 Troop 101 Newark  1:32:06  Eric Lambruschini  Ethan Uyehara 11 Pack 53 Alamo 1:33:10  Levi Stratton  Wyatt Stratton 12 Pack 53 Alamo 1:33:33  Hayden Long  Tyler Long 13 Troop 7012 Vallejo  1:39:54  William Bergeron  Liam Mulcahy  Adult 2  Adult 3 14 Troop 226 Walnut Creek  1:45:50  Drew Provinse  Ian Sunbury 15 Troop 905 Dublin  1:46:00  Aaron Register  Arsh Goyal 16 Troop 805 Danville  1:50:02  Jason S  Govindh 17 Troop 805 Danville  1:52:20  Erik R  Brandon W 18 Troop 37 Los Altos  2:03:37  Scout 1  Scout 2 19 Troop 216 Alamo 2:04:19  Andrew Kemmerer  Cameron Abed  Adult 2 20 Troop 216 Alamo 2:09:22  Van Stewart  Jacob Brooks  Adult 1 21 Troop 256 Pacifica  2:13:42  Bryce Milby  Eric Blore  Adult 2 22 Pack 1776 San Ramon 2:17:07  Ben Lin  Jake Britton 23 Pack 815 Danville 2:17:29  Cayden MacKenzie  Jonathan Bill  Logan Johnson  Karel Koran  Sean Bill (adult leader) 24 Troop 24 Berkeley 2:19:29  Leo Sun  Michael Hurley 25 GS Troop 30528 Castro Valley 2:23:54  Shannon Murray  Julianna Vinciguerra  Ellie Moore 26 Troop 186 Newark  2:46:04  Jeffrey H  Wesley  Edris 27 Pack 1776 San Ramon 2:46:49  Nathan Lee  Jacob del Callar Troop 24 Berkeley MSP  Nikko Whalen  Nichaolas Sorrell  George Rice GS Troop 30528 Castro Valley MSP  Gabriella Vinciguerra  Christina Vinciguerra
Course 3 – Yellow/Orange (3.0 km, 145 m climb, 14 controls)
Pl  Group  Time  Name(s) 1 Troop 186 Newark  1:19:31  Andrew Vallejo  Jason P. 2 Troop 101 Newark  1:24:23  Chris Vuong  Sam Genthner 3 Troop 237 Orinda  1:28:44  Andrew Patten  Alec Garcia 4 Troop 24 Berkeley 1:31:53  Luke Thilmony 5 Troop 237 Orinda  1:39:13  Ryan Meyer  Wyatt Rose  Oliver Yeomans 6 Troop 905 Dublin  1:43:52  J.T. Washington  Nicholas Monaghan 7 Troop 805 Danville  1:45:06  Evan S  Cole C 8 Troop 905 Dublin  1:47:36  Liam O'Flynn  Ryan Shipps 9 Troop 7012 Vallejo  1:48:11  Ryan Mulcahy  Antonio Bond 10 Troop 874 San Ramon 1:49:55  David Noble  William Noble* 11 Troop 273 Union City  2:52:14  Flaming Arrows 2  Flaming Arrows 2 Troop 273 Union City MSP  Miners 1  Miners 1 Troop 24 Berkeley  MSP  Will Gardner
Course 4 – Orange (3.6 km, 150 m climb, 15 controls)
Pl  Group  Time  Name(s) 1 Troop 226 Walnut Creek  1:02:03  Skyler Ackerman  Nathan Sunbury 2 Troop 24 Berkeley 1:20:48  Aaron Trego 3 Troop 24 Berkeley 1:39:01  Gabe Walden 4 Troop 37 Los Altos  1:43:26  Ryan Huang  2 5 Troop 24 Berkeley 1:45:37  Alex Thilmony 6 Troop 24 Berkeley 1:45:54  Kieran Halloran 7 Troop 101 Newark  1:47:58  Cliff Vuong 8 Troop 273 Union City  1:56:36  Flaming Arrows 1  Flaming Arrows 1
Adult Course (3.1 km, 150 m climb, 13 controls)
Pl  Group  Time  Name(s) 1 Troop 226 Walnut Creek  51:14  Loren Ackerman  David Ackerman 2 Troop 386 Carmichael  1:08:57  Matt Melcher 3 Troop 24 Berkeley 1:30:58  Joe Higgins 4 Troop 37 Los Altos  1:31:54  William Huang 5 Troop 37 Los Altos  1:32:14  Jonathan Luk 6 Troop 905 Dublin  1:36:44  Dan Register  Chip Dehnert 7 Troop 905 Dublin  1:43:23  Paul O'Flynn  Joe Washington 8 Troop 386 Carmichael  1:46:06  Dan Roberts 9 Troop 24 Berkeley 1:49:47  Doug Walden 10 Troop 24 Berkeley 2:08:34  Ying-Tsu Loh
Morning Individual Scores
Base Time Course Total Pl Unit Team Course Score Bonus Bonus Score  1  Troop 226 Walnut Creek Skyler Ackerman 4 150 8 47 205 Nathan Sunbury  2  Troop 24 Berkeley Aaron Trego 4 150 0 45 195  2  Troop 24 Berkeley Gabe Walden 4 150 0 45 195  2  Troop 37 Los Altos  Ryan Huang  4 150 0 45 195  2  Troop 24 Berkeley Alex Thilmony 4 150 0 45 195  2  Troop 24 Berkeley Kieran Halloran 4 150 0 45 195  2  Troop 101 Newark  Cliff Vuong 4 150 0 45 195  2  Troop 273 Union City  Flaming Arrows 1  4 150 0 45 195 Flaming Arrows 1  9  Troop 186 Newark  Andrew Vallejo  3 140 0 28 168 Jason P.  9  Troop 101 Newark  Chris Vuong 3 140 0 28 168 Sam Genthner  9  Troop 237 Orinda  Andrew Patten 3 140 0 28 168 Alec Garcia  9  Troop 24 Berkeley Luke Thilmony 3 140 0 28 168  9  Troop 237 Orinda  Ryan Meyer  3 140 0 28 168 Wyatt Rose Oliver Yeomans  9  Troop 905 Dublin J.T. Washington 3 140 0 28 168 Nicholas Monaghan  9  Troop 805 Danville  Evan S  3 140 0 28 168 Cole C  9  Troop 905 Dublin Liam O'Flynn  3 140 0 28 168 Ryan Shipps  9  Troop 7012 Vallejo Ryan Mulcahy  3 140 0 28 168 Antonio Bond  9  Troop 874 San Ramon David Noble 3 140 0 28 168 William Noble*  9  Troop 273 Union City  Flaming Arrows 2  3 140 0 28 168 Flaming Arrows 2 20  Troop 905 Dublin Pranav Garigipati 1 120  38  0 158 Aleks Margarian Arya Venkatesh 21  GS Troop 31765 & 33426 Skye Yeh  1 120  35  0 155 Piedmont Gianna Yan Julia Banuelos Tyler Knapp 22  Troop 386 Carmichael  Josh Roberts  2 130 8 14 152 Kaden Johnson Stephen Blodgett 23  GS Troop 31765 & 33426 Coral Yeh 1 120  31  0 151 Piedmont Zoe Beisner Margaret Connors 24  Troop 104 El Cerrito  Ryan Thompson 2 130 6 14 150 Will Flowers Adult 1 25  Troop 24 Berkeley Sam Ingham  1 120  29  0 149 Otto Freeman 26  Troop 216 Alamo Aneesh Pendyala 1 120  28  0 148 Jeremy Kemmerer Cameron Pitzak Adult 3 27  Troop 905 Dublin Sidharth Anand  1 120  24  0 144 Max Dehnert 28  Troop 237 Orinda  Adam Brudzinski 2 130 0 13 143 Geo Bottene 28  Troop 256 Pacifica  Liam Milby  2 130 0 13 143 Victor Hsiao Connor Murphy Adult 1 28  Troop 226 Walnut Creek Logan Sommerville 2 130 0 13 143 Aidan Sunbury 28  Troop 508 Saratoga  Amay Tripathi 2 130 0 13 143 Pranay Tiru Adult 1 28  Troop 73 Novato Garrett Farber  2 130 0 13 143 Greg Farber* 28  GS Troop 32325 Novato Betany Farber 2 130 0 13 143 28  Pack 703/Troop 726 Aaron Bull  2 130 0 13 143 Castro Valley Jacob Bull Adult 4 28  Troop 101 Newark  Eric Lambruschini 2 130 0 13 143 Ethan Uyehara 28  Pack 53 Alamo Levi Stratton 2 130 0 13 143 Wyatt Stratton 28  Pack 53 Alamo Hayden Long 2 130 0 13 143 Tyler Long 28  Troop 7012 Vallejo William Bergeron  2 130 0 13 143 Liam Mulcahy Adult 2 Adult 3 28  Troop 226 Walnut Creek Drew Provinse 2 130 0 13 143 Ian Sunbury 28  Troop 905 Dublin Aaron Register  2 130 0 13 143 Arsh Goyal 28  Troop 805 Danville  Jason S 2 130 0 13 143 Govindh 28  Troop 805 Danville  Erik R  2 130 0 13 143 Brandon W 28  Troop 37 Los Altos  Scout 1 2 130 0 13 143 Scout 2 28  Troop 216 Alamo Andrew Kemmerer 2 130 0 13 143 Cameron Abed Adult 2 28  Troop 216 Alamo Van Stewart 2 130 0 13 143 Jacob Brooks Adult 1 28  Troop 256 Pacifica  Bryce Milby 2 130 0 13 143 Eric Blore Adult 2 28  Pack 1776 San Ramon Ben Lin 2 130 0 13 143 Jake Britton 28  Pack 815 Danville Cayden MacKenzie  2 130 0 13 143 Jonathan Bill Sean Bill (adult leader) Logan Johnson Karel Koran 28  Troop 24 Berkeley Leo Sun 2 130 0 13 143 Michael Hurley 28  GS Troop 30528 Castro Shannon Murray  2 130 0 13 143 Julianna Vinciguerra Ellie Moore 28  Troop 186 Newark  Jeffrey H 2 130 0 13 143 Wesley Edris 28  Pack 1776 San Ramon Nathan Lee  2 130 0 13 143 Jacob del Callar 28  Pack 43 Santa Clara Neil Butler 1 120  23  0 143 Andy Littlefield Mike Butler (advisor) 54  Troop 234 0 Russell Kolm  1 120  22  0 142 Asa Smyrl Becket Erickson Calvin Chen 55  Troop 101 Newark  Anthony Dang  1 120  21  0 141 Emmanuel Ngbemeneh 56  GS Troop 30189 Nora Thompson 1 120  19  0 139 Kensington Audrey Abt 56  Troop 112 Fremont Paul Chong  1 120  19  0 139 Anthony Kungo 58  Pack 815 Danville Karel Koran 1 120  17  0 137 Martin Koran (adult leader) Sakat Earni Shankar Earni (adult leader) 59  Pack 43 Santa Clara Alex Wetmore  1 120  16  0 136 Sam Heffner Brad Wetmore (advisor) Jeremy Heffner (advisor) 60  Pack 1776 San Ramon Jacob Dagen 1 120  15  0 135 Joshua Dagen 60  Troop 112 Fremont Jakob Vangbo  1 120  15  0 135 Chris Cha 62  Troop 24 Berkeley Lyell Nesbit  1 120  14  0 134 Jacob Saeteurn 63  Troop 7012 Vallejo CJ Halter 1 120  13  0 133 Aidan Schultz Braven Star-Clevenger Juan Mendoza Paul Mugerwa Adult 1 64  GS Troop 33230 Fremont Angela de Anda  1 120  10  0 130 Joline Heaveilin 64  Pack 1776 San Ramon Shlok Acharya 1 120  10  0 130 Luke Britton Rahul Chamarajanagar 66  Pack 1776 San Ramon Ethan Hayatdavoudi  1 120 9  0 129 Nathan Li 66  GS Troop 33230 Fremont Emily de Anda 1 120 9  0 129 Gabriel Hwang Brooke Shade 68  GS Troop 33230 Fremont Jennifer Macy 1 120 8  0 128 Madeline Hwang 68  Troop 62 Keagon  1 120 8  0 128 American Canyon Ian Kyle Josaih TJ v 68  Pack 1776 San Ramon Krishna Kumar 1 120 8  0 128 Nidhay Mahavadi 68  GS Troop 33251 Sierra Aasen  1 120 8  0 128 Cresta Blanca Isabella Clark Adult: Cassie Ross 72  Troop 112 Fremont Jacob Smith 1 120 7  0 127 Ray Edwards 72  GS Troop 33251 Catti Giordanengo 1 120 7  0 127 Cresta Blanca Emily Cash Carlee Drummond Adult: Shila Davis 72  GS Troop 31535 Katrina Lee 1 120 7  0 127 San Ramon Eva Maciukiewicz 72  Troop 905 Dublin Aaditya Punnamraju  1 120 7  0 127 Gaurav Agawam Vraj Patel 76  Troop 112 Fremont Daren Tang  1 120 6  0 126 Yanis Lee 77  Troop 386 Carmichael  Lucas Melcher 1 120 5  0 125 David Mahoney 77  GS Troop 31535 Kimi DeBarger-Gestrin 1 120 5  0 125 San Ramon Kelissia Harper 77  GS Troop 33532 Annabella Feldman 1 120 5  0 125 Berkeley Anna Coleman Lily Gidlund Soline Loelfleur Willow Dey 77  GS Troop 31765 & 33426 Sabrina Olliphant 1 120 5  0 125 Piedmont Carolina Romanczuk Sonja tenGrotenhuis 81  Troop Troop 66 Davis  Scott Clark 1 120 4  0 124 Luke De Simone Tommy Walker 82  Troop 234 0 Alessandro Paolieri 1 120 2  0 122 Jared Korpus Tony Paolieri 83  GS Troop 31535 Kylie Hayatdavoudi  1 120 1  0 121 San Ramon Mahika Gupta 84  GS Troop 20157 Ananya Sriram 1 120 0  0 120 American Canyon Sarah Satake Kaylani Page 84  GS Troop 30310 Jaymie Helm 1 120 0  0 120 Livermore Grace Baker Shelby Bowman Adult 1 84  Troop 2 Alameda Ian Muchiri 1 120 0  0 120 Ryan Liu Steven Ayarra Kenji Saulsbury Adult 1 84  Troop 302 Walnut Creek Spencer Johnson 1 120 0  0 120 Spencer Cottrell Thomas Farmer Jeffrey Farmer 84  Troop 2 Alameda Roman Sykes 1 120 0  0 120 James Burke Alex Wills Hugh Saulsbury Adult 2 84  Troop 386 Carmichael  Ryan Good 1 120 0  0 120 Brenden Cahall 84  Pack 703/Troop 726 Elias Rees  1 120 0  0 120 Castro Valley Bentlyy Kreitzer Logan Yang Luc Zhang Adult 1 84  Troop 112 Fremont James Schultz 1 120 0  0 120 Andrew Macy 84  Troop 112 Fremont Jaxon Orluck  1 120 0  0 120 Jacob Zima 84  J GS Troop 31365 Annie 1 120 0  0 120 Danville Summer Ashlyn Julia Adult 1 Adult 2 84  J GS Troop 31365 Elizabeth 1 120 0  0 120 Danville Julia Ellie Adult 3 Adult 4 Adult 5 84  Pack 703/Troop 726 David Bull  1 120 0  0 120 Castro Valley Joseph Gitonga Rogelio Diaz Adult 2 Adult 3 84  Troop 874 San Ramon Zackary Innamorati  1 120 0  0 120 Bishop Marquez 84  Troop 186 Newark  William 1 120 0  0 120 Jayden 84  Troop 186 Newark  Henry 1 120 0  0 120 Hayden Andy 84  GS Troop 20157 Emily Satake  1 120 0  0 120 American Canyon Meghan Dang
_______________
DNF = Did not finish (missed one or more controls)
MSP = Mispunched (one or more controls wrong)